eliana soriano propera directora tecnica dels equips femenins

Eliana Soriano, propera directora tècnica dels equips femenins

Eliana Soriano, propera directora tècnica dels equips femenins
Eliana Soriano, propera directora tècnica dels equips femenins
(3/27/2020 2:22:00 PM)
Eliana Soriano, propera directora tècnica dels equips femenins

Així serà per la vinent temporada 2020/21. La jugadora del Liga Femenina 2 i entrenadora del club – cadet 2004 i 2005 i mini fem. – s’encarregarà de la direcció tècnica dels equips femenins des del mini fins al sènior 2a catalana. Un projecte molt interessant per Soriano, la qual se sent molt emocionada per la proposta i així ho expressa:

 

Estic molt contenta i agraïda amb el club. Il·lusionada per poder aportar el meu gra de sorra en aquest gran projecte.

 

L’ aler va fer el salt a Liga Femenina 2 la temporada 2016/17 amb el club que l’ha vist desenvolupar-se més temps en la pràctica del bàsquet, el Joventut Les Corts. En el seu primer any a la competició, ella i les seves companyes van aconseguir completar un any molt bo i arribar a competir a les fases d’ascens. Una experiència que vol repetir amb el nostre club – Lima-Horta Bàsquet – on milita des del 2018/19.

Líder, apassionada, transparent, valenta, treballadora. És una persona amb uns valors molt identificats. Uns valors que comparteix amb la nostra entitat. Durant l’exercici de la 2017/18 va ser la màxima assistent de la competició, i des que va arribar a la lliga estatal, sempre s’ha mantingut en el pòdium de les millors passadores.

A l’estiu del 2019, just quan celebrava la trentena, li van comunicar que representaria a la selecció espanyola als 3x3 FIBA.  Un autèntic premi i reconeixement per tots els grans anys de competició a Liga Femenina 2.Va ser una experiència increïble per a mi. Va ser un regal. No m'ho esperava gens i va ser la meva primera experiència nacional. Competir d'aquesta manera, contra jugadores d'aquesta talla mundial et fa créixer com a jugadora, física i mentalment.L’amor pel bàsquet també el mostra a les banquetes. La passió pels més joves és notable, i es que porta dirigint grups de nens i nenes des dels 17 anys. Durant tot aquest temps ha arribat a classificar-se a fases finals de Barcelona i Catalunya amb diferents equips. Especialment, està molt orgullosa del rècord de victòries – 22 seguides – aconseguides amb l’infantil femení del club salmó la temporada passada. Aquestes van fer un balanç final de 30 partits guanyats de 33 jugats, acabant les terceres de Catalunya a la categoria d’interterritorial.

A més, Soriano ha estat encapçalant la coordinació de pilota petita del club (de pre-mini fins a pre-infantil). A partir d’ara, liderarà un nou projecte a la direcció tècnica amb una línia de treball i uns objectius clars. Més presència femenina en posicions de lideratge en un club on l’apoderament femení és pioner. Amb aquest canvi es pretén donar aire fresc. Es vol anar millorant progressivament, treballar poc a poc, i sobretot marcar uns objectius realistes per la següent temporada. I per últim però no menys important, seguir sumant nens i nenes a les plantilles, ja que son sempre el futur.

Des del club volem agrair especialment al Marc Millan, actual entrenador del Júnior Femení Preferent i director tècnic femení, que ha treballat molt dur per aconseguir tenir un gran nombre d’equips femenins al club, elevant el nivell dels entrenaments i les competicions, a la vegada que reclutant a gent de qualitat a la que li agrada aprendre i treballar.

LIMA-HORTA BÀSQUET
Categories
Lima-Horta Bàsquet
Tel. 650 33 85 66
info@limahortabasquet.com
Barcelona
SEGUEIX-NOS